Więcej na temat bloga


Ten blog jest prowadzony w ramach projektu badawczego pt. "Rola kapitału kulturowego młodych mieszkańców wsi we współczesnych procesach rozwoju obszarów wiejskich w Polsce", finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (DEC2013/11/D/HS6/04574). Więcej informacji na temat instytucji Narodowego Centrum Nauki można znaleźć tu:

Strona Narodowego Centrum Nauki 

Celem badania jest analiza sytuacji młodych mieszkańców wsi - pokolenia dwudziesto- i trzydziestolatków. Chodzi zarówno o tych, którzy mieszkali na wsi od zawsze, jak i tych, którzy się na wieś sprowadzili. Szukam odpowiedzi na pytania, dlaczego mieszkają na wsi i jak postrzegają swoje lokalne środowiska. Czy uważają, że wieś może być dobrym miejscem do życia? Czym zajmują się zawodowo? Czy angażują się jakieś działania społeczne na rzecz swojej miejscowości? Uważam, że są to bardzo ważne pytania dla przyszłości polskiej wsi, która będzie taka, jak jej młodzi mieszkańcy. Oprócz bloga, projekt przewiduje również realizację sondażu oraz jakościowych badań terenowych. 

Mam nadzieję, że blog pozwoli mi poznać opinie i doświadczenia młodych mieszkańców z różnych wsi, tj. małych i większych, podmiejskich i oddalonych od miast, rolniczych i takich, w których nie ma ani jednego rolnika - różne są w nich warunki życia i perspektywy dla młodych ludzi. 

Uruchomieniu tego bloga przyświecają wyłącznie cele naukowe. Wypowiedzi i głosy w dyskusji będą dla mnie cennym materiałem badawczym, który poddam analizie jakościowej. Mam nadzieję, że blog przyda się również jego Czytelnikom i Czytelniczkom - jako forum wymiany doświadczeń, informacji i praktycznych porad dotyczących życia na wsi. W miarę możliwości będę tu udostępniać także ciekawe wyniki badań, raporty, artykuły oraz linki dotyczące polskiej wsi. 

Drogi Czytelniku, Droga Czytelniczko!
Serdecznie zapraszam do komentowania. Będę bardzo wdzięczna, jeśli w komentarzu wpiszesz swój wiek, płeć, poziom wykształcenia oraz nazwę województwa, w którym leży Twoja wieś. Bądź proszę świadomy/świadoma, że publikując wpisy w komentarzach wyrażasz zgodę na wykorzystywanie Twoich wypowiedzi do celów naukowych. Wypowiedzi o charakterze komercyjnym (reklamy itp.), zawierające elementy mowy nienawiści oraz spam będą przeze mnie usuwane. 

W przypadku pytań, wątpliwości lub chęci przekazania mi jakiś informacji bez konieczności publikowania ich na blogu zapraszam do korzystania z formularza kontaktowego. 
To moja pierwsza w życiu przygoda z blogowaniem, więc będę wdzięczna także za uwagi i podpowiedzi, co mogę poprawić, ulepszyć.